O nas

Jesteśmy małą domową hodowlą kotów rasy Maine Coon, kotów dużych, „rysiowatych” i niesamowitych pod względem charakteru. Są to koty żyjące razem z człowiekiem a nie obok człowieka. Bardzo silnie przywiązują się do człowieka, mniej do miejsca.

Koty tej rasy wykazują jednocześnie zachowania typowe dla psa np. aportowanie papierkiem od cukierka itd. Określa się je jako „kotopsy”.

Hodowla nasza zarejestrowana jest w Polskim Związku Felinologicznym PZF w Warszawie i światowym związku zrzeszającym hodowców kotów rasowych WCF od ponad 8 lat. Dokładamy wszelkich starań i miłości aby koty, kociaki czuły się dobrze w naszym domu i czuły miłość do nich.

W roku 2021 nazwa naszej hodowli Dom Futrzaków*PL została opatentowana w Urzędzie Patentowym RP z czego jesteśmy bardzo dumni, ponieważ udało się sprawnie do końca przeprowadzić całą procedurę rejestracji i przyznania patentu, ochrony przydomka hodowli.

Mieszkamy razem z kotami pod jednym dachem, żyjemy razem w zgodzie a my ludzie szanujemy kocie zachowania.
One odpłacają nam swoją miłością, obecnością, mruczeniem i przytulaniem się.

Ktoś kiedyś powiedział, że dom bez kota to głupota i miał w zupełności rację.
Życie i codzienne problemy, obowiązki dzielone z kotem są dużo łatwiejsze do przetrwania. Głaskanie kota korzystnie wpływa też na zachowanie człowieka gdyż uspokaja i wyciąga z niego złe emocje.

„Bo koty są dobre na wszystko.
Na wszystko, co życie nam niesie.
Bo koty, to czułość i bliskość
na wiosnę, na lato, na jesień.

A zimą – gdy dzień już zbyt krótki
i chłodnym ogarnia nas cieniem,
to k o t – Twój przyjaciel malutki
otuli Cię ciepłym mruczeniem.”