Archiwum kategorii: 2015

Koteczka Mgiełka

Koteczka malutka rośnie jak na drożdżach i ma spory apetyt. Już teraz waży 2,5kg. Jest wesoła i rozbawia całe towarzystwo kocie i ludzkie. Nie oszczędza w zabawie nawet naszej seniorki 12 letniej koteczki Plusi. Jest przeurocza i lubi pieszczoty podczas których bardzo głośno mruczy.

Nowa koteczka w hodowli Dom Futrzaków

W naszej hodowli przywitaliśmy z wielką radością koteczkę Ofelię która przyjechała z hodowli Pod sosnami w Łasku. W naszym domku otrzymała imię Mgiełka. Malutka koteczka urodziła się 24.07.2015r. i jest koloru MCO g (niebieski szylkret). Została przebadana w kierunku chorób genetycznych: HCM n/n, PKD, SMA – wolna od chorób oraz przebadane zostały jej bioderka-wolne od dysplazji. Teraz Ofelia oprócz Celinki będzie koteczką hodowlaną gdy dorośnie.

Światowa Wystawa Kotów w Warszawie zorganizowana przez m.in.PZF (WCF)

Dzień dla naszej koteczki Celine okazał się szczęśliwy na Światowej Wystawie Kotów (WCF). Koteczka w klasie 11 otrzymała certyfikat EX1 CACIB i tym samym od dziś będzie International Championem (ICH). 18 października koteczka Celine otrzymała certyfikat EX1 CAGCIB w klasie 9 (WCF). Już niedługo pojedzie na umówione spotkanie z kawalerem rasy Maine Coon i zostanie mamusią.

Międzynarodowa Wystawa Kotów w Toruniu

Koteczka Celine na wystawie w Toruniu w dniach 19-20.09.2015 wywalczyła kolejne certyfikaty i nagrody. Uzyskała: 2xEX1 CACIB, 2xNOM BIS, w WCF RING-u wywalczyła rozetkę oraz puchar za 6 miejsce. Jesteśmy dumni z naszej Celinki. Już za miesiąc 17-18.10.2015r. na Światowej Wystawie Kotów (WCF) w Warszawie będziemy walczyć o kolejne nagrody. Trzymamy kciuki za Celinkę.

Pozostał tylko jeden kocurek z miotu B

Pozostał z miotu B tylko kocurek Beliar. Kocurek jest koloru czarny klasycznie pręgowany z białym. Został przebadany w kierunku choroby HCM-jego wynik to HCM n/n w obu genach badanych.Zapraszam do obejrzenia zdjęć kocurka i do jego rezerwacji. Nowego miotu spodziewamy się dopiero w przyszłym roku. Mamusią przyszłych kociaków będzie CH Celine Pohulanka*PL i GIC Czarek Kartuzy*PL. Z tego kojarzenia kocięta były duże i w kolorze czarno-biały i niebiesko-biały. Zapraszamy po kocięta w przyszłym roku!

Kolejna wystawa Celinki

Naszą kochaną koteczkę zapisaliśmy na wystawę w Toruniu we wrześniu 2015r. Będzie oceniana w klasie 11 czyli klasie championów. Wystartujemy również w WCF Ringu kotów dorosłych. Może uda się i tym razem uzyskać jakieś nagrody. Trzymamy kciuki.

Koteczka Freyja (Cicibora Kitikonti*PL) przyjechała do naszej hodowli

W naszej hodowli powitaliśmy z wielką radością młodziutką koteczkę maine coon koloru niebieski szylkret. Koteczka przyjechała do nas z hodowli Kitikonti z miejscowości Patrykozy. Jest bardzo ciekawska i biega z miejsce na miejsce. Została przebadana w kierunku wirusów Felv i Fiv-wynik negatywny (2015). Za jakiś czas również Freyja będzie jeździć na wystawy. Trzymamy kciuki za naszą młodziutką koteczkę.